Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Kiralarsin.com’dan Vestel iş birliği

Kiralarsin.com’dan Vestel iş birliği

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 2 dk okuma süresi

Elektronik cihazları satın almaya alternatif bir yöntem olan www.kiralarsin.com, kullanıcılarının ihtiyaçları olan elektronik cihazları, belirledikleri sürelerle istedikleri gibi kiralayabilmelerine ve böylelikle elektronik atıkların azaltılmasına yönelik bir çözüm sunuyor. Sürdürülebilir bir dünya için birçok çalışmalar yapan Vestel ile geliştirilen iş birliği kapsamında, kullanıcılar merak ettikleri veya bir süreliğine kullanmak istedikleri belirli Vestel ürünlerini Kiralarsin.com’dan kiralayabilecekler.

Doğru kişiye doğru ürünü ulaştırma ve bu yolla elektronik atıkları azaltmak adına geliştirilen iş birliğinin, üç aylık pilot çalışmadan sonra ürün sayı ve kategorilerinin de artırılması planlanıyor.

İlk siparişten itibaren teslimat süreçlerinin tümünde ortaya çıkabilecek karbon emisyonunu nötrlemek adına çalışmalar yürüten Kiralarsın.com, ürün taşıması sırasında salınan karbonu hesaplıyor ve veriler doğrultusunda ortaya çıkan miktar kadar karbon emisyonunu sürdürülebilir proje destekleri ile nötrlüyor. Bu kapsamda kiralanan Vestel teknolojileri de diğer ürünler gibi karbon nötr bir şekilde kullanıcılara ulaştırılacak.

Kiralarsın.com’un kullanıcıları, cihazları kiralayarak hem tasarruf edebiliyor hem de yeni cihazların üretiminde kullanılacak işlenmemiş kaynakların korunmasına yardımcı oluyor. QNB Finansbank’ın Kurum içi girişimcilik programı mezunu olarak pilot bölge olan İstanbul’da faaliyete başlayan Kiralarsin.com kullanıcıları, Vestel’in dikey süpürge, ses sistemi, buharlı ütü ve hava temizleyici gibi ilgi gören ürünlerini de kiralayarak kullanabilecek.

Kiralarsın hakkında daha fazla bilgi almak için www.kiralarsin.com  adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar