Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye Sigorta Genç Bilişimcilerle 2. Kez Buluştu

Türkiye Sigorta Genç Bilişimcilerle 2. Kez Buluştu

Basin Bülteni Basin Bülteni - - 2 dk okuma süresi

Türkiye Sigorta’nın, insan kaynağına değer ve öncelik veren yaklaşımıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan ‘Hiring Challenge’ programının 2.si tamamlandı. Gençlere, temel ürün ve sigortacılıktan birim koçları ile işbaşı eğitimine kadar çok sayıda başlıkta ders ve kariyer desteği verilen programda, 1000 başvuru arasından teknik sınav ve eğitimleri geçerek başarılı olan 31 genç yeni mezun, Türkiye Sigorta’da işe başladı. Türkiye’nin birçok farklı bölgesinden gelen gençler, hibrit bir sistemle uzaktan çalışmaya başlayacaklar.

“Gençlerimize inanmaya devam ederek üçüncü programı hayata geçirmeyi planlıyoruz”

Türkiye Sigorta Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sevda Mersin, programa ilişkin yaptığı değerlendirmede, sektörün öncü firması olarak genç yeteneklerin; Türkiye Sigorta’yı tanımalarını, Türkiye Sigorta’nın yenilikçi bakış açısı ve teknolojik üstünlüğüyle on yıl içerisinde uluslararası alanda faaliyet gösteren bir teknoloji şirketi olma hedefine ortak olmalarını amaçladıklarını ifade etti.

Mersin sözlerine şöyle devam etti: “Alanında yetenekli gençlerimizle buluşmamızı sağlayan Hiring Challenge programı ile şirketimizin teknoloji alanındaki önceliklerine hızla ilerliyoruz. İlk ‘Hiring Challenge’ ile birçok genç yeni mezun arkadaşımız aramıza katılarak, kısa bir süre içinde değer yaratmaya başladı. Gençlerimize inanmaya ve desteklemeye devam ederek, yakın bir zamanda üçüncü programı da hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

 

İlgili Yazılar