Kalın Haber

16 Temmuz 2021 tatil mi? 16 Temmuz Cuma resmi tatil olur mu?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Son dakika…16 Temmuz tatil mi? Bugün açıklanacak! 16 Temmuz 2021 Cuma resmi tatil olacak mı?

Son dakika…16 Temmuz tatil mi? Bugün açıklanacak! 16 Temmuz 2021 Cuma resmi tatil olacak mı?

- - 2 dk okuma süresi

Kurban Bayramı’nın bu yıl tamamının hafta içine denk gelmesi nedeniyle bayram tatili ile ilgili farklı senaryolar ortaya çıktı. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü olan bayram tatiline yarım günlük pazartesi günkü arifenin de eklenmesi durumunda tatil süresi 9 güne çıkacak. Böyle bir durumda da 15 Temmuz’la birleştirilmesi gündeme gelecek.

16 TEMMUZ 2021 TATİL Mİ, CUMA RESMİ TATİL OLUR MU?

Bayram tatili süresinin 9 güne çıkarılmasına kesin gözüyle bakılırken 11 güne çıkarılması için 16 Temmuz’un da resmi tatil ilan edilmesi gerekiyor. Konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmezken önümüzdeki günlerde tatil süresiyle ilgili resmi açıklamanın yapılacağı düşünülüyor.

Ancak 16 Temmuz resmi tatil ilan edilmese bile senelik izni bulunan kişiler sadece 16 Temmuz’da 1 günlük senelik izin kullanarak toplamda 11 gün tatil yapabilirler.

Öte yandan bazı işyerleri de ilerleyen süreçte alacağını bulundurmak kaydıyla çalışanlarına 11 gün izin verecek bununla birlikte ilerleyen süreçte 16 Temmuz yerine 1 gün çalışmaları talep edecek. Resmi karar öncesi işyerleri kendi kararlarını verirken resmi kararla birlikte ülke genelinde geçerli olacak durum da ortaya çıkacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son açıklamasında millete sesleniş konuşmasında tatil süresini paylaşacağını ifade etti.

İlgili Yazılar