Kalın Haber

Ormanlar alevlere teslim
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ormanlar alevlere teslim

Ormanlar alevlere teslim

- - 2 dk okuma süresi

Türkiye’nin güneyindeki iller alevlere teslim oldu. Adana, Osmaniye, Mersin, Kayseri ve Antalya’nın Manavgat ve Muğla’nın Marmaris ilçesinden de alevler yükseldi. Türkiye’nin farklı noktalarında çıkan orman yangınları Ankara’nın da gündemindeydi. Pek çok isim ardı ardına sosyal medyadan mesajlar paylaştı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, sosyal medyadan “Geçmiş olsun Türkiye. Manavgat’ta meydana gelen orman yangınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de eş zamanlı yangınlara ilişkin, “Yangınların kaynağı ve sebebi Başsavcılıklar tarafından her yönüyle araştırılmaktadır. Bütün ihtimaller titizlikle inceleniyor, ilgili tüm kurumlarca gerekli adımlar hassasiyetle atılıyor.” dedi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da “Yangınların ortaya çıkış sebebi üzerine kapsamlı soruşturmaların başlatıldığını” duyurdu. Altun, “Sorumlular en kısa zamanda doğamıza ve ormanımıza karşı giriştikleri bu saldırının hesabını verecektir. Dualarımız yangınlarla mücadele eden ormanın kahramanları ile” açıklaması yaptı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise yangınlara ilişkin , “Yangınlarla mücadele eden fedakar ekiplerimize şükranlarımızı sunuyoruz” mesajını paylaştı.

Muhalefetin de gündeminde yangınlar vardı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Bu bir sabotaj mı, devlet bunu mutlaka tespit edecektir” ifadelerini kullanırken “Ormanlarımızın, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın, çalışanlarımızın, ormanlarda yaşayan canlıların hesabı sorulur. Bu konuda hepimiz biriz; tek yüreğiz. Bu böyle bilinsin” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de sosyal medyadan, “Orman yangınından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyor, yangının en kısa sürede kontrol altına alınmasını ve can kaybı yaşanmamasını temenni ediyorum” ifadelerini

İlgili Yazılar