Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Eureka – Uğraşmam yayında!

Eureka – Uğraşmam yayında!

Kalın Haber Kalın Haber - - 3 dk okuma süresi

 

 Eureka’nın emo trap tınılı yeni çalışması “Uğraşmam” dinleyenleri hem duygulu hem de umursamaz bi yolculuğa çıkarıyor!

  “Uğraşmam” duygusal lirikleri ve trap altyapısı ile dinleyicileri sanatçının kendi dünyasına çekiyor.

 Şarkının altyapısı, sözleri ve aranjesi Eureka, Artwork İrem Comart, Mix – Master işlemleri ise David More tarafından hazırlanmış.

Eureka yeni parçası “Uğraşmam” Bemolship Music etiketi ile platformlarda yayında!

Eureka – Uğraşmam Spotifyda dinlemek için: https://open.spotify.com/track/5xiJQKWpLlY3RnCZnd9KDT?si=5504e29b763c4eb9

Eureka – Uğraşmam Youtubeda dinlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=2ShalP7gi1M

Eureka (Efe Can Doğan) Kimdir? Eureka nedir?

1 Eylül 1993 yılında dünyaya gelen Eurekanın gerçek adı Efe Can Doğandır. Hip Hop kültürüne daha ilkokul yıllarında graffiti ile ilk adımını attı. Graffiti serüveni senelerce bu kültürün içerisinde yer almasını sağladı.

2011 senesinde Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünde sanat eğitimine başladı. Burada aldığı “ home recording dersi müziğe olan ilgisini açığa çıkardı. İlk başlarda sadece prodüksiyona yönelsede, sonralarında şiir ve söz yazarlığına olan ilgisi onu kendi şarkılarını yaratma isteğini tetikledi. Müzik onun için yaşamla kendi arasındaki bir bağa dönüştü ve içinden geldiği gibi eserlerini yayınlayabileceği Eureka ismini ortaya çıkardı. Eureka! (buldum). Eureka 2021 yılının sonlarından beri toplam 15 single yayınlamış ve 60dan fazla şarkının prodüktörlüğünü üstlenmiştir.

Eurekanın kendine ait 2 şiir kitabı bulunmaktadır. Yaşamına ve sanat hayatına doğup büyüdüğü İzmirde devam etmektedir. İzmir menşeili Bemolship Music bünyesinde yapımcı, prodüktör ve sanatçı olarak çalışmaktadır.

Eureka şarkılarında genellikle teenage bakış açısı taşır ve dinleyici olarak genç kitleyi hedefler. Yaşadığı kimlik bunalımlarını, aşk acılarını, dolu, duygulu ve coşkulu ruh hallerini, içinde; dışavurmak istediği tüm duyguları söz, yorum ve altyapılarla öne çıkarmaya çalışır.

İlgili Yazılar