Kalın Haber

AŞI RANDEVUSU ALMA | Öğretmenler için koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? MHRS aşı randevu alma
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AŞI RANDEVUSU ALMA | Öğretmenler için koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? MHRS aşı randevu alma

AŞI RANDEVUSU ALMA | Öğretmenler için koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? MHRS aşı randevu alma

- - 2 dk okuma süresi

Koronavirüs aşılama süreci öncelikli grupların aşılamaya dahil edilmesiyle birlikte devam ediyor. Şimdiye kadar Türkiye genelinde toplamda 30 milyon 593 bin 956 aşı yapıldı. İki doz aşısını olanların sayısı ise 13 milyon 68 bin 206 olarak açıklandı.

Bugün aşılamaya bir öncelikli grup daha dahil edildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tüm öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının aşılama tanımlamalarının yapıldığını duyurdu. Peki, öğretmenler aşı randevusunu nasıl alacak?

ÖĞRETMENLER İÇİN KORONAVİRÜS AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR? MHRS AŞI RANDEVU ALMA

Öncelikli grupta olduğunuzu tespit ettikten sonra “enabiz.gov.tr” adresinde e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun ardından size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak.

Daha fazla detaylı bilgi almak isteyenler ise ALO 184 üzerinden Sağlık Bakanlığı’nı arayarak bilgi edinebilir.

RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

İlgili Yazılar