Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. ABD’de Alerjik Reaksiyon Sonucu Ölüm

ABD’de Alerjik Reaksiyon Sonucu Ölüm

Kalın Haber Kalın Haber - - 1 dk okuma süresi

Florida’daki Disney Parkında Doktor Hayatını Kaybetti

ABD’de New York Üniversitesi’nde doktor olarak çalışan 42 yaşındaki Kanokporn Tangsuan, Florida’daki Disney parkında akşam yemeğinden sonra ani bir şekilde hayatını kaybetti.

Alerjik Reaksiyon Sonucu Ölüm

Tangsuan, ekim ayında ailesiyle Raglan Road Irish Pub’da akşam yemeği yedikten sonra Disney’deki restoranda yemek yedi. Süt ürünlerine ve fıstığa karşı alerjisi olan kadın, restoranda daha güvenli bir seçenek olduğunu düşünerek burayı tercih etti. Ancak yemek sonrası aniden alerjik reaksiyon göstererek hayatını kaybetti.

Aile Tazminat İstiyor

Eşinin alerjik reaksiyon sonucu hayatını kaybettiğini belirten Jeffrey Piccolo, restoranda alerji konusunda yeterli bilgilendirme ve önlem alınmadığını iddia etti. Yemeklerde süt ürünü ve fıstık bulunup bulunmadığını garsona sorduklarını ancak doğru bilgi alamadıklarını belirtti. Piccolo, Disney’den 50 bin dolarlık tazminat talep ediyor.

Restoranın Savunması

Restoran ise bazı yiyeceklerde gluten veya alerjen içermediğini garanti edemediklerini, bu durumun menüde açıkça belirtildiğini savunuyor. Aile ise restoranı alerji konusunda personelini yeterince eğitmemekle suçluyor.

İlgili Yazılar