Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. 70 Yaşında İngilizce Öğrenen Metin Yıldız, Takdir Topluyor

70 Yaşında İngilizce Öğrenen Metin Yıldız, Takdir Topluyor

Kalın Haber Kalın Haber - - 3 dk okuma süresi

Kızının Tavsiyesiyle Yola Çıkan Metin Yıldız, İngilizce Öğreniyor

‘Kapadokya Eğitim Merkezi’nde açılan İngilizce kursuna kızının tavsiyesi üzerine üç hafta önce kayıt olan 70 yaşındaki Metin Yıldız, hafta sonları bastonla yürüyerek kursa gidiyor. Haftada 8 saat süren derslere ara vermeden katılan Yıldız, çevresindekilerin takdirini topluyor.

Yaşın Sınırı Yok: Emekli Metin Yıldız Kendini Geliştiriyor

Yıldız , eğitimin yaşı olmadığını, 2009’da memuriyetten emekli olduktan sonra kendini geliştirmek için çaba harcadığını belirtti. Sosyal Bilimler Ön Lisans tarafbet Programı sınavlarında başarı elde ettiğini ancak kolon kanseri tedavisi nedeniyle İngilizceye çalışamadığı için bu dersten kaldığını anlattı. Kursta öğrendikleriyle mezuniyet belgesi alabileceğine inandığını kaydetti.

Gelecek Hedef: Japonca Öğrenmek

Çocukları ve torunlarının kendisine destek verdiğini, onlarla telefonda konuşarak pratik yapmaya çalıştığını belirten Yıldız, “Katıldığım kursta notlar alıyorum, öğreniyorum. Hem tek dersimi vermek hem de dil öğrenmek istiyorum. Bir dil bir insan diye tarafbet başladım. Hocalarımdan da memnunum. Kapadokya turizm bölgesi olduğu için öğrenince turistlerle konuşup, İngilizcemi daha da geliştirmek istiyorum. Onlara bölgemizi anlatıp faydalı olmak da istiyorum. Bu kurs bittikten sonra da Japonca öğrenmek istiyorum.”

Öğretmeninden Takdir: Gençlere Örnek Olan Metin Amca

İngilizce öğretmeni Buğra Kütük, sınıfında ilk kez 70 yaşında bir öğrencinin olduğunu ifade ederek, “Metin amcamızın öğrencim olması benim için sürpriz oldu. Gençlerimize örnek oluyor. taraf bet Çok düzenli geliyor, notlarını alıyor, telaffuzuna dikkat ediyor. Kurs başlayalı üç hafta oldu, çaba harcıyor. 70 yaşındaki öğrencime hizmet sunabilmek benim için de bir zevk, bu yüzden çok mutluyum” diye konuştu.

İlgili Yazılar