Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Yapımcı Arif Keskiner 86 Yaşında Hayata Veda Etti

Yapımcı Arif Keskiner 86 Yaşında Hayata Veda Etti

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Yazar Almula Merter Churm’dan Duygusal Veda

Yapımcı Arif Keskiner’in 86 yaşında hayata gözlerini yumması sinema ve sanat dünyasını yasa boğdu. Keskiner’in vefat haberi yazar Almula Merter Churm’un duygusal paylaşımıyla duyuruldu.

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın Açıklaması

Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı da yapılan paylaşımda, Keskiner’i kaybetmenin derin üzüntüsü içinde olduklarını belirterek duygularını dile getirdi.

Arif Keskiner Kimdir?

1938 yılında Adana’da doğan Arif Keskiner, gençlik yıllarında İstanbul’a yerleşti. Beyoğlu’nda 27 yıl boyunca sanat ve edebiyat dünyasının merkezinde yer aldı. İstanbul Sultanahmet Ticaret Lisesi ve İstanbul Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu mezunu olan Keskiner, Türkiye sinemasına önemli katkılar sağlamış bir isimdir.

Arif Keskiner, Türkiye’ye döndükten sonra fotoromanların yapımcılığını, senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. ‘Otobüs’, ‘Kapıcılar Kralı’, ‘Selvi Boylum Al Yazmalım’, ‘Maden’, ‘Köşeyi Dönen Adam’ ve ‘Piyano Piyano Bacaksız’ gibi önemli filmlerin prodüktörlüğünü yapmıştır.

Ayrıca Halit Çapın’ın ‘Bay Alkolü Takdimimdir’ adlı hayat hikayesinden TRT’ye üç bölümlük bir dizi çekmiş ve ‘Bizi Güldürenler’ adlı beş bölümlük diziye imza atmıştır.

Sinema Sevenler Derneği Lokali olarak bilinen ‘Çiçek Bar’ı açarak sinemacıların ve sanatçıların buluşma noktası haline getiren Arif Keskiner’in kaybı büyük bir boşluk yarattı.

İlgili Yazılar