Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı: “Oyuncularım Net Bir Galibiyet Aldı”

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı: “Oyuncularım Net Bir Galibiyet Aldı”

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Abdullah Avcı, Oyun Planını Değerlendirdi

Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı, VavaCars Fatih Karagümrük’ü 5-1 mağlup ettikleri maçın ardından oyuncularının doğru hamleler yaptığını ve net bir galibiyet aldıklarını belirtti. Avcı, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, takımının oyun planı hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Avcı, özellikle oyun içindeki başarılı performanslarını vurgulayarak, “Özellikle topa ne kadar çok sahip olursak rakibi daha çok yaslayacaktık ceza sahasına, bunu 20-25’inci dakikadan sonra çok doğru bir şekilde yaptık.” dedi.

Oyunculara Tebrikler

Avcı, oyuncularının planlarına yardımcı olduğunu ifade ederek, “Oyuncularım oyun içerisinde doğru hamleler yaptı. Net bir galibiyet aldık.” şeklinde konuştu. Avcı, Pepe, Umut, Trezeguet ve Edin Visca gibi oyuncuların performansını övgüyle anlattı. Ayrıca, Fernandez ve Mendy gibi değişikliklerin takımın oyununa olumlu katkı sağladığını belirtti ve oyuncularını tebrik etti.

Sakatlıklar ve Milli Takım Ara Dönemi

Abdullah Avcı, sakat oyuncuların durumu hakkında da bilgi vererek, “Paul Onuachu milli takım arasına kadar olmayabilir. Mislav Orsic’in durumu ise milli takım arasından sonra belirlenecek. Kaptan Uğurcan Çakır’ın yaşadığı ağrılar nedeniyle dinlendirildiğini ve sağlık ekibinin konuyla ilgili açıklama yapacağını” açıkladı.

Avcı, fair-play ödülünü almalarıyla ilgili olarak da duygularını dile getirerek, “Fair-play ödülü almak beni son derece mutlu ediyor. Bu ödüle layık görülmeleri beni gururlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor’daki Görev Süresi

Trabzonspor’da iki dönemde toplam bin gün görev yapmasıyla ilgili bir soruya da Avcı, “Trabzonspor gibi bir camianın tarihinde yer almanın ve sevgi görmesinin kendisi için değerli olduğunu ve buna layık olmaya çalıştıklarını” belirtti.

İlgili Yazılar