Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, UAD’deki İsrail’in Politikalarını Sert Bir Dille Eleştirdi

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, UAD’deki İsrail’in Politikalarını Sert Bir Dille Eleştirdi

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Türkiye’nin UAD’deki Sözlü Sunumu

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Cüneyt Yüksel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel ile Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan ile birlikte Türkiye’nin UAD’deki sözlü sunumunu takip ettiklerini hatırlattı.

İsrail’in Politikalarına Sert Eleştiri

Cüneyt Yüksel, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun, UAD’den “İsrail’in, Doğu Kudüs de dahil olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarında Filistin halkının insan haklarını etkileyen uygulamaları” hakkında danışma görüşü alınmasına karar verdiğini belirterek, İsrail’in Filistin topraklarındaki politikalarını sert bir dille eleştirdi.

Uluslararası Toplumun Sorumluluğu

Yüksel, uluslararası hukuk kurallarına riayet edilmesini sağlamanın tüm uluslararası toplumun görevi olduğunu vurgulayarak, İsrail’in işgal, ilhak ve insansızlaştırma politikalarına son verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, İsrail’in sivillere yönelik saldırılarının kesin bir dille reddedilmesi gerektiğini ve Türkiye’nin Filistin halkının haklarını uluslararası alanda savunmaya devam edeceğini ifade etti.

Filistin Davasının Önemi

Yüksel, Filistin davasının gündemden düşmemesi gerektiğini vurgulayarak, İsrail’in suçlarını örtmek için büyüttüğü karanlığa ışık tutacaklarını söyledi. Türkiye’nin, haksızlığa ve zulme karşı durmaya devam edeceğini belirten Yüksel, uluslararası hukukun ciddi bir sınavdan geçtiğini ve İsrail’in hesap vermesi gerektiğini dile getirdi.

İlgili Yazılar