DOLAR 18,8092 0.02%
EURO 20,4858 0.24%
ALTIN 1.162,10-0,23
BITCOIN 4437191,82%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

13:22

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Son dakika: Yeni Sayıştay Başkanı Metin Yener kimdir? Metin Yener hayatı! Sayıştay ne demek?
  • Kalın Haber
  • Gündem
  • Son dakika: Yeni Sayıştay Başkanı Metin Yener kimdir? Metin Yener hayatı! Sayıştay ne demek?

Son dakika: Yeni Sayıştay Başkanı Metin Yener kimdir? Metin Yener hayatı! Sayıştay ne demek?

ABONE OL
Haziran 22, 2021 17:50
Son dakika: Yeni Sayıştay Başkanı Metin Yener kimdir? Metin Yener hayatı! Sayıştay ne demek?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Metin Yener, 255 oyla Sayıştay Başkanlığına seçilirken, Aksoy 4 oy aldı. Seçimde 1 boş oy çıkarken, 10 oy da geçersiz sayıldı. İşte Metin Yener’in özgeçmişi hakkında bilgiler…

Metin Yener kimdir?

Metin Yener, 1972 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Yener, Gazi Üniversitesi’nde İktisat Politikası, Indiana Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Devletin çeşitli kademelerinde görev alan Yener, 2012 yılında Başbakanlık Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcılığına, 2014’de ise Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğüne atandı.

2018 yılından bugüne Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Yener, evli ve iki çocuk sahibi.

Sayıştay ne demek?

Sayıştay, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda düzenlenen mali yargı organıdır.

Sayıştay, merkezî yönetim bütçesi kapsamındaki kamu idareleri ile sosyal güvenlik kurumlarının bütün gelir ve giderleri ile mallarını Türkiye Büyük Millet Meclisi adına denetlemek ve sorumluların hesap ve işlemlerini kesin hükme bağlamak ve kanunlarla verilen inceleme, denetleme ve hükme bağlama işlerini yapmakla görevlidir. Sayıştay’ın kesin hükümleri hakkında ilgililer yazılı bildirim tarihinden itibaren on beş gün içinde bir kereye mahsus olmak üzere karar düzeltilmesi isteminde bulunabilirler. Bu kararlar dolayısıyla idari yargı yoluna başvurulamaz.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.