Kalın Haber

Son dakika... 15 Temmuz'un 5. yıl dönümü! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Son dakika… 15 Temmuz’un 5. yıl dönümü! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Son dakika… 15 Temmuz’un 5. yıl dönümü! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

- - 2 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;

Ülkemize ve milletimize yapılan ihaneti unutmayacağız. 

Bu alçaklığın (15 Temmuz darbe girişimi) hesabını, yakaladığımız, tespit ettiğimiz tüm hainlerden sorduk, sormaya devam edeceğiz.

Nesiller boyunca milletimizin her bir ferdi, bu eşi benzeri olmayan ihaneti hatırladıkça, istiklalimize ve istikbalimize daha sıkı sarılacaktır.

Bu darbe girişimi, tarihimizdeki yerini bir ibret vesikası olarak almıştır.

Dünyanın her ülkesinin ve toplumun gözdesi bir coğrafyayı bin yıldır vatan kılmanın ve vatan olarak tutmanın bedelini ödüyoruz.

Geride bıraktığımız 8 yılda farklı görünümler altında yaşadığımız saldırılar, vatanımıza sahip çıkma mücadelemizin sürüp gideceğine işaret ediyor.

Envai kılıktaki terör örgütleri üzerinden tedavüle sürülen senaryoların amacı; ülkemize diz çöktürmek, milletimizi esir etmek, topraklarımızı yağmalamaktır.

Gezi olaylarıyla sosyal çatlaklar oluşturmaya çalışanlar, aslında bünyemize birlik ve beraberlik aşısı yaptıklarını göremediler.

Terör örgütlerini kullanarak topraklarımızı tehdit edenler, bu yaptıklarıyla aslında kardeşliğimizi pekiştirdiklerini anlayamadılar.

Dün başaramadılar, bugün başaramadılar, yarın da inşallah başaramayacak, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar. 

İlgili Yazılar