Kalın Haber

SFS Ne Demek, Açılımı Nedir? Instagram'da SFS Nasıl Yapılır?  
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. SFS Ne Demek, Açılımı Nedir? Instagram’da SFS Nasıl Yapılır?  

SFS Ne Demek, Açılımı Nedir? Instagram’da SFS Nasıl Yapılır?  

- - 2 dk okuma süresi

 

SFS Ne Demek? 

Instagram’ın en yeni uygulamalarından biri olan SFS, iletişime geçilen üyelerin profilini story kısmında paylaşmaktır. Her iki üye de karşılıklı olarak profillerini hikayesinde paylaşarak takipçi, beğeni ve yorum sayısını arttırabilir. 

SFS Açılımı Nedir? 

Instagram 100’e yakın ülkede kullanılan bir sosyal paylaşım sitesi olduğu için sitedeki uygulamaların ismi İngilizcedir. SFS kısaltmasının açılımı ise ”shoutout for shoutout” yani karşılıklı profil paylaşmadır. 

Shoutout for shoutout uygulamasında temel aç, yüksek takipçi sayısına ulaşmak ve site içindeki etkileşimi arttırmaktadır. Paylaşımlarının daha fazla kişi tarafından görünmesini be beğenmesini isteyen üyeler SFS yapabilir. 

Instagram’da SFS Nasıl Yapılır? 

Instagram’da SFS yapmak için öncelikli olarak diğer üyelerle mesaj yoluyla iletişime geçmek gerekiyor. Anlaşan üyeler aynı zaman diliminde birbirlerinin profillerini hikaye olarak paylaşır. Böylelikle her iki tarafın takipçileri diğer üyenin paylaşımlarını görebilir ve istediği takdirde o profili takibe alabilir. 

SFS uygulamasının sadece güvenilir ve bilinen hesaplarla yapılması öneriliyor. Profil fotoğrafı olmayan ve takipçi sayısı az hesapların ”fake” olma ihtimali yüksek olduğu için bu tür hesaplarla SFS yapılmamalıdır. 

İlgili Yazılar