Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Seyran Çiftçi: Lösemiyi Yenen Genç Boks Şampiyonu

Seyran Çiftçi: Lösemiyi Yenen Genç Boks Şampiyonu

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Lösemiyle Mücadele ve Boks Şampiyonluğu

Seyran Çiftçi, vücudundaki morluklar nedeniyle 3 yaşında ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Burada lösemi teşhisi konuldu. 1,5 yıl süren tedavi sürecinin ardından hastalığı yenen Seyran, LÖSEV Eğitim Kurumları’nda eğitimine devam etmeye başladı.

Boksla Tanışması ve Şampiyonluk

Geçen yıl okulunda boks kulübü açılınca boks sporuyla tanışan Seyran Çiftçi, hızla ilerledi ve okul boks takımıyla Ankara’da düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Sporları Boks Şampiyonası’na katıldı. Kendi kilosunda şampiyon olan 16 yaşındaki Seyran, şimdi İç Anadolu Bölge Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor.

Mücadele Ruhu ve Gelecek Hedefler

Seyran Çiftçi, lösemiyle mücadele ederek kazandığı güçlü karakteriyle, boksta da başarılarına imza atmaya devam ediyor. Kendi başarısının devamını bekleyen Seyran, milli sporcu olmayı ve ülkesini temsil etmeyi hedefliyor. Her gün erken saatte kalkıp antrenmanlarını aksatmadan sürdüren genç boksör, boks kariyerinde ilerlemek için azimle çalışıyor.

LÖSEV Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Müdürü İlkyaz Soylu, Seyran’ın başarısını tesadüf olmadığını vurgulayarak, zorluklarla dolu geçmişinin onu güçlendirdiğini belirtti.

İlgili Yazılar