DOLAR 18,8090 0.01%
EURO 20,4446 0.02%
ALTIN 1.167,660,26
BITCOIN 4458622,06%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ruhver Barengi’nin Kaleme Aldığı ilk Kitabı Metamorfoz, Ağaçlaşan Bir Adamın Öyküsünü Anlatıyor
  • Kalın Haber
  • Gündem
  • Ruhver Barengi’nin Kaleme Aldığı ilk Kitabı Metamorfoz, Ağaçlaşan Bir Adamın Öyküsünü Anlatıyor

Ruhver Barengi’nin Kaleme Aldığı ilk Kitabı Metamorfoz, Ağaçlaşan Bir Adamın Öyküsünü Anlatıyor

ABONE OL
Ocak 19, 2022 11:37
Ruhver Barengi’nin Kaleme Aldığı ilk Kitabı Metamorfoz, Ağaçlaşan Bir Adamın Öyküsünü Anlatıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnkılâp Kitabevi, edebiyat sever okurları “ilk yapıtlarla” buluşturmaya devam ediyor. Ruhver Barengi’nin kaleme aldığı Metamorfoz, konusu ve kurgusuyla çağdaş edebiyata yeni bir soluk getiriyor. 

Ruhver Barengi’nin yayımlanan ilk kitabı Metamorfoz, modern dünyanın keşmekeşi arasında kaybolmaya yüz tutan hayatların var olma çabalarını anlatıyor. “Ağaçlaşan Bir Adamın Öyküsü” alt başlığıyla raflarda yer alan bu eser; mizah, drama, fantastik edebiyatın pek çok unsurunu bir araya getirerek okurlara zengin ve çok yönlü bir metin sunuyor.

Ruhver Barengi, seçtiği konu ve konuyu işleyiş biçimiyle güncel edebiyata yeni bir soluk getiriyor.

 

ARKA KAPAK 

Ruhver Barengi, yayımlanan ilk öykü kitabı Metamorfoz ile gündelik hayatın tekdüzeliğinde sıkışan okurları fantastik bir yazınsal yolculuğa çıkarıyor.

Metamorfoz, yalnızlaşma, tükenmişlik ve yetersizlikle çevrelenmiş modern çağda ancak kendi içine kapanarak yaşamına devam edebilen günümüz insanlarının öyküsünü anlatıyor.

Bir yanda kalabalığın gürültüsünde muhatabına ulaşamayan günaydınlar, hep gölgede yaşamaya mahkûm gerçek hayatlar; diğer yanda buna dayanamayan ve varoluşunun nedenini çözmeye çalışanların gerçeküstü dünyaları. Barengi, ilk yapıtıyla mizah, drama ve fantastik edebiyatın pek çok unsurunun bir araya getirirken çağdaş edebiyata yeni bir bakış açısı kazandırıyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.