Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ramazan Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ramazan Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Ramazan Kolisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vatandaşlar, ramazan ayı öncesinde iftar ve sahur alışverişlerine başladı. Bu dönemde, ramazan kolileri içinde çeşitli gıda ürünlerinin bulunduğu paketler de oldukça rağbet görüyor.

Fiyat Karşılaştırması Önemli

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, ramazan alışverişi yaparken farklı satış noktalarındaki fiyatları karşılaştırmanın önemine vurgu yapıyor. Bazı bettilt işletmelerin ramazan döneminde fiyatları yükseltebileceğine dikkat çekiyor ve ihtiyacın ötesinde alışveriş yapmanın önemli olduğunu belirtiyor.

Son Kullanma Tarihine Dikkat

Küçük, ramazan kolilerindeki ürünlerin son kullanma tarihini kontrol etmenin önemine değinerek, tüketicilerin alışveriş öncesinde mutlaka ihtiyaç listesi hazırlamasını ve fiyat farklarını takip etmelerini öneriyor.

Fiyat Etiketi ve Ürün Kontrolü

Tüketiciyi Koruma Derneği bettilt giriş (TÜKODER) Genel Başkanı Aziz Koçal, ramazan kolisi hazırlatanların ürünleri dikkatlice kontrol etmesi gerektiğine işaret ediyor. Kolilere konulan ürünlerde son tüketim tarihi geçmiş veya kalitesiz ürünlerin olmamasına özen gösterilmesi gerektiğini belirtiyor.

Planlı Alışveriş Önerisi

Koçal, fırsatçıların ramazan döneminde ürünlere fahiş fiyatlarla satış yapabileceğine dikkat çekiyor ve bet tilt alışverişlerin planlı, bilinçli ve sağlıklı yapılmasının önemine vurgu yapıyor. Etiket fiyatları ile satın alınan fiyat arasındaki farklara dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

İlgili Yazılar