Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Pamukkale’de Balon Turları: Doğanın Güzelliğini Havada İzlemek

Pamukkale’de Balon Turları: Doğanın Güzelliğini Havada İzlemek

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Pamukkale’de Balon Turları Sektör Haline Geldi

Pamukkale’de, 10 yıl önce başlayan balon turları, her geçen yıl artan turist sayısıyla bölgede sektör haline dönüştü. Şu anda 19 firmanın 40 balonla hizmet verdiği Pamukkale’de geçen yıl 107 bin turist bölgeyi havadan izleme fırsatı buldu.

200 Bin Turiste Ulaşmayı Hedefliyorlar

Bu yıl hedefleri, 200 bin turiste ulaşmak olan sektör temsilcileri, misafirlerine bölgenin güzelliklerini havadan izletmeyi amaçlıyor. Turistler, gün doğumu ile birlikte balon turlarına katılabiliyorlar.

Yaklaşık 45 Dakika Havada Kalıyorlar

Yaklaşık 2 bin metre yüksekliğe kadar çıkan balonlar, ortalama 45 dakika havada kalıyor. Pamukkale’de balon turu hizmeti veren Nevzat Köse, turist potansiyelinin her geçen yıl arttığını belirtti.

Doğanın Güzelliğini Havadan İzleme İmkanı

Köse, ziyaretçilerin Pamukkale’nin eşsiz güzelliklerini havadan izleme imkanı bulduğunu ifade ederek, bu yıl balon turuna katılacak turist sayısının geçen yıla göre yaklaşık iki katına çıkmasını beklediklerini söyledi.

Türkiye’nin Büyük 2. Balon Uçuş Sahası

Pamukkale’nin Türkiye’nin büyük 2. balon uçuş sahası olduğunu belirten Köse, bölgenin havacılık alanında muazzam bir doğaya ve coğrafi yapıya sahip olduğunu vurguladı. Pamukkale’de sıcak hava balonuyla 12 ay uçuş yapılabildiğini, coğrafi yapısı ve iklim şartlarının çok elverişli olduğunu sözlerine ekledi.

Pamukkale’den Unutulmaz Bir Deneyim

İzmir’in Selçuk ilçesinden gelen Celal Erkan, Pamukkale’de balon turuna katıldığını ve buradan unutulmaz bir deneyim yaşadığını belirtti. İlk kez balon turuna katıldıklarını ifade eden Erkan, Pamukkale’nin manzarasını ve travertenleri yukarıdan görmekten çok keyif aldığını dile getirdi.

İlgili Yazılar