Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Palandöken’de Kar Kalınlığı Mart Ayında 135 Santimetreye Ulaştı

Palandöken’de Kar Kalınlığı Mart Ayında 135 Santimetreye Ulaştı

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Kar Kalınlığı ve Pist Sayısı

Palandöken‘de sezonluk depolanan kar, teknik karlama sistemi ve doğal karla misafirlerine nisana kadar kayak garantisi veriliyor. Mart ayında kar kalınlığı 135 santimetreye çıktı. Merkezde 55 pist bulunmakta olup, pist uzunlukları 1 ila 14 kilometre arasında değişmektedir.

Oteller ve Doluluk Oranı

Dağ bölgesindeki 9 otel ile bungalov evlerde misafirleri ağırlayan Palandöken’de, mart ayında otellerdeki doluluk oranı yüzde 80‘e ulaştı. Rezervasyonların devam ettiği merkeze gelen turistler, güneşli havada kayak yapmanın keyfini çıkarıyor.

Sezon ve Hava Durumu

Palandöken’de sezon mayısın sonuna kadar devam ediyor. Kar kalınlığının iyi seviyede olduğu ilkbahar mevsiminde, mart ayında güneşli günlerde kayak yapılabilen nadir lokasyonlardan biri olduğu belirtiliyor. Mart ayı boyunca kar yağışının devam edeceği ve misafirlerin bu keyfi yaşayabileceği ifade ediliyor.

Nisan Ayı ve Sonuç

Yüksek irtifada olmasının etkisiyle nisanda da kayak yapılabildiği belirtiliyor. Palandöken’in diğer kayak merkezlerinden farklı olarak sezonun uzun sürdüğü vurgulanıyor. Nisan ayının ortalarına kadar tüm pistlerin açık tutulup sezonun devam ettirilmesi planlanıyor.

İlgili Yazılar