Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Moda ve İç Mimarlık Dünyasının İkonu Iris Apfel, 102 Yaşında Vefat Etti

Moda ve İç Mimarlık Dünyasının İkonu Iris Apfel, 102 Yaşında Vefat Etti

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Yaşamını Yitiren İkon: Iris Apfel

Antika kumaşlar konusunda otorite olan ve Beyaz Saray’da restorasyon projelerine danışmanlık yapan ünlü iç mimar ve moda tasarımcısı Iris Apfel, Florida Palm Beach’teki evinde 102 yaşında hayatını kaybetti.

Stilinin İkonu

Iris Apfel, kendine özgü tarzıyla tanınıyordu. 2 milyondan fazla Instagram takipçisi bulunan Apfel, kendisini “dünyanın yaşayan en yaşlı genci” olarak tanımlıyor ve “ihtiyar yıldız adayı” olarak adlandırıyordu. Beyaz saçları, büyük boy gözlükleri, parlak ruju ve kalın boncuklu kolyeleriyle benzersiz bir görünüme sahipti.

Tasarım Dünyasında İz Bıraktı

1980’ler ve 90’larda şöhretini zirveye taşıyan Iris Apfel, yarım yüzyıldan fazla süredir Paris defilelerinin vazgeçilmez isimlerinden biriydi. Greta Garbo’dan Estée Lauder’a birçok ünlü isimle çalışan Apfel, ABD’li tasarımcı Tommy Hilfiger tarafından “tarihe geçecek yenilikçi ve lider” olarak tanımlandı. Hilfiger, Apfel’in moda dünyasında unutulmaz bir iz bıraktığını vurgulayarak, “Iris Apfel sadece bir sanatçı değil, aynı zamanda bir influencer olarak da dünyaca ünlü bir moda ikonu haline geldi” dedi.

İlgili Yazılar