Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Mert Günok: “Avrupa Şampiyonası’nda Oynamak Benim İçin Bir Hedefti”

Mert Günok: “Avrupa Şampiyonası’nda Oynamak Benim İçin Bir Hedefti”

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Mert Günok’un Performansı EURO 2024’te Yankı Uyandırdı

Şampiyonanın son 16 turunda Türkiye’nin Avusturya’yı 2-1 yenerek çeyrek finale yükseldiği maçın 90+5. dakikasında yaptığı kritik kurtarışla yankı uyandıran Mert Günok, EURO 2024’ün resmi hesabında soruları yanıtladı. Günok, iyi bir çalışma ortamı yakaladıklarını ve bu durumun sonuçlara yansıdığını belirtti. Portekiz maçında yaşadığı sakatlık sebebiyle oynayamadığı için üzüldüğünü ifade etti. İlk kez Avrupa Şampiyonası’nda yer almanın ve oynamanın kendisi için önemli bir hedef olduğunu vurguladı.

Türk Taraftarların Desteği Önemli

Günok, Almanya’da düzenlenen turnuvada Türk taraftarların desteğinin önemine de değindi. “Burada ‘evimize oynuyoruz’ diyebilirim. Maçlarda tribünlerin yüzde 70-80’inin bizim taraftarımız olduğunu gördük. Bize çok iyi destek veriyorlar. Bunun da devam edeceğini umuyorum.” diyen Günok, taraftarlara teşekkürlerini iletti.

Sporcu Bir Ailede Yetişmenin Önemi

Babası Mahir Günok’un eski bir kaleci olmasının kendisi için önemli bir etken olduğunu belirten Mert Günok, sporcu bir ailede yetişmenin kendisine disiplin ve profesyonellik konusunda katkı sağladığını ifade etti. Günok, “Ailemin genlerinde sporculuk var. 4-5 sene daha üst seviyede oynama dileğim var. Umarım bunu gerçekleştirebilirim.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Penaltılara Kalma Tercihini Yapmayan Kaleci

Günok, maçların penaltılara kalmasını tercih etmediklerini belirtti ve ekledi: “Maçı her takım önceden bitirmeyi ister. Penaltılara kaldığında kaleciler ön plana çıkabiliyor. Bunun için mental ve pratik olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. O anki şartlara ayak uydurmak önemli.”.

İlgili Yazılar