Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Menderes İlkokulu Müdürü, Deprem Sonrası Mücadelesini Anlattı

Menderes İlkokulu Müdürü, Deprem Sonrası Mücadelesini Anlattı

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

İsmet Kaya’nın Zorlu Mücadelesi

Menderes İlkokulu Müdürü İsmet Kaya, 6 Şubat 2023’te yaşanan 7,7 büyüklüğündeki Pazarcık merkezli depremde evinin çökmesi sonucu enkaz altında kaldı. Kaya, 2 gün süren arama kurtarma çalışmalarının ardından çıkarıldı ancak iki bacağı da diz kapağının üstünden ampute edildi.

Tedavi Süreci ve Karar Anı

Çeşitli hastanelerde 8 ay boyunca tedavi gören Kaya, protezlerle yürümeye başladı. Eğitimine ara vermek istemeyen ve mesleğine geri dönmek isteyen Kaya, okulunda öğretmenler ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Müdür Kaya, enkaz altından çıkarıldıktan sonra uzun bir tedavi süreci geçirdiğini belirterek, “Hastanede kendime geldiğimde aklıma ilk gelen şeylerden biri emekliye ayrılmaktı. Fakat daha sonra hayata tutunmak açısından bir işe sahip olmanın önemli olduğunu anladım.” dedi.

Kararlılık ve Azimle Yeniden İş Başında

Kaya, “Protez bacaklara alıştıktan sonra göreve başlamak istedim. Protezlerimle en son 300 küsur adım attığımı öğrendim ve ‘Ben artık okuluma gitmek istiyorum’ diyerek işimin başına döndüm. Öğrenciler, veliler ve öğretmenler beni büyük bir sevinçle karşıladı.” açıklamalarında bulundu.

İlgili Yazılar