Kalın Haber

Bayat ekmekler 2 binden fazla hayvana aş oluyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. LGS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? meb gov tr LGS tercihleri ne zaman başlayacak?

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? meb gov tr LGS tercihleri ne zaman başlayacak?

- - 2 dk okuma süresi

LGS 2021 sınavının geride kalmasının ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı sonuç tarihine çevrildi. Adaylar sonuçlara ilişkin MEB’den gelecek açıklamayı beklemeyi sürdürürken tercihler için yüzdelik dilimlerini araştırmaya başladı.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE AÇIKLANACAK?

MEB’in paylaştığı kılavuzda yer alan bilgilere göre sonuçlar 30 Haziran 2021 tarihinde erişime açılacak. Sonuçlar “meb.gov.tr” adresinden ilan edileceği için öğrencilere ayrıca posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tercih süreciyle ilgili henüz resmi bir açıklamada bulunmasa da sonuçların açıklanmasını takiben tercih işlemlerinin de alınmaya başlanması bekleniyor. Temmuz ortasında tercihlerle ilgili sürecin başlayacağı düşünülürken boşta kalan adaylar için ve nakil olmak isteyenler için tercih süreci uzun bir zaman alacak.

Sonuçların açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirttiği şekilde sonuçlara itiraz başvuruları da yapılabilecek. İlgili süre içerisinde itiraz etmeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacak. Bu nedenle sonuçların açıklanmasının ardından itirazda bulunmayı düşünenlerin MEB’in açıklamalarını takip etmesi gerekiyor.

 

İlgili Yazılar