DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 320093-0,74%
İstanbul
24°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KOTON BU YIL DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ” DEDİ
  • Kalın Haber
  • Magazin
  • KOTON BU YIL DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ” DEDİ

KOTON BU YIL DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ” DEDİ

ABONE OL
Aralık 22, 2021 12:55
KOTON BU YIL DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI “BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ” DEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü ile başlayan ve 10 Aralık İnsan Hakları Günü ile sona eren 16 günlük aktivizm kapsamında UN Women işbirliğiyle toplumsal cinsiyet eşitliğine bu yıl da destek veren Koton, “Birlikte Daha Güçlüyüz” diyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına karşı şiddet başta olmak üzere, toplumsal konulara duyarlılığıyla dikkat çeken Koton, çalışmalarına 25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü vesilesiyle devam ediyor.

Kadına Karşı Şiddetle Mücadele için Birleşmiş Milletler liderliğinde başlatılan 16 günlük aktivizm kampanyası kapsamında Koton, dünyanın dört bir yanında kadınlara ve kız çocuklarına şiddete son vermeye yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarına çalışanlarını ve müşterilerini de dahil ediyor.

Aktivizm hareketine Koton’dan “turuncu” destek

Koton bu yıl, genel merkezinde, yurtiçi ve yurtdışındaki 500 mağazasındaki çalışanların giydiği turuncu kıyafetler ve turuncu maskeleriyle, genel merkezini de turuncu ışıklarla aydınlatarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde farkındalık yarattı. Koton’un, 16 gün boyunca hem genel merkezi hem de sosyal medya hesabı “turuncu” renge büründü. Çalışanlarının da sosyal medya hesaplarında “turuncu” kıyafetleriyle yaptığı paylaşımlar, Koton’un kadına karşı şiddetin olmadığı bir toplum için duruşunu ortaya koydu.

Koton Akademi Online üzerinden 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ne özel olarak Koton, çalışanlarına yönelik kurguladığı online eğitimlerle farkındalık yarattı.

Koton, toplumsal cinsiyet eşitliğine özel projeleriyle dikkat çekiyor

Türkiye’de WEPs imzacısı ilk perakende şirketlerinden biri olan Koton, 7 temel prensipten oluşan WEPs ile özel sektöre, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik mevcut çalışmalarını güçlendirmeleri, kurumsal politika ve programlar geliştirmeleri, bu alandaki çalışmalarını raporlamaları konusunda katkı sağlamayı hedefliyor. Koton, Ev kadınlarının iş hayatına teşvik etmek amacıyla geliştirilen ‘Ev Kadınları’ projesiyle kadınlara istihdam sunuyor, ‘Ev Kadınları’ projesiyle kadınların iş yaşamına katılmasını teşvik ediyor ve ‘El Emeği’ projesiyle ortaya çıkan ‘El Emeği’ koleksiyonuyla da eko sistemde yer almayan, dar gelirli Anadolu kadınlarının ekonomik ve sosyal hayata katılmalarına olanak sağlıyor.

Toplumda artan şiddet eğilimine karşı toplumsal bilinci artırarak farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz “Toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik pek çok uygulama ve projeye imza atan bir marka olarak, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek konusunda da büyük sorumluluğumuz olduğunu düşünüyorum. Bu amaçla uluslararası düzeyde ele alınan bu dönemde Kotonlularla birlikte farkındalık yaratmak için attığımız adımlar da ses getirsin istedik. Bütün bu çabalarımızın etki alanımıza giren herkes üzerinde düşünce ve davranış değişikliği sağlamasını diliyorum. Biz Koton olarak, kadına yönelik şiddetin olmadığı bir dünya için azimle ve inançla çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızla Türkiye genelinde artan şiddet olaylarına dikkat çekerek, toplumun her kesiminden insana şiddete hayır dedirtmek istiyoruz” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.