Kalın Haber

Kılıçdaroğlu'na tepki
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kılıçdaroğlu’na tepki

Kılıçdaroğlu’na tepki

- - 2 dk okuma süresi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ODTÜ’lü öğrencilerle buluşmasında yabancı yatırımcıların Türkiye’de yatırım yapmadığını savunarak, “Hiç kimse önünü göremediği için yatırım da yapılmıyor çünkü Türkiye’de can ve mal güvenliği yok” sözlerine AK Parti’den tepki geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yatırımcıları tehdit eden, iç ve dış basına sürekli ‘Türkiye’de can ve mal güvenliği yok’ diyen Kılıçdaroğlu’na rağmen ülkemiz cazibe merkezi olmaya devam ediyor.
Buna rağmen bunları söyleyen bir genel başkanın ya cezai ehliyeti yoktur, ya da zerre vatan sevgisi kalmamıştır.” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan’ın da gündemindeydi. “Kılıçdaroğlu’nun siyasi müsilaj içeren eylem ve söylemleri devam ediyor. “dedi. “Bir siyasinin kendi ülkesini bir başka yere şikayet etmesi sadece ülkemize has bir hainliktir.”Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi dünyada şikayet etmediği ülke kalmadı. Buna rağmen onu dikkate alan yok. Çünkü Türkiye’ye yatırım devam ediyor. Dışarda dikkate alınmayınca şimdi de içerde aynı teraneleri tekrar ediyor. Ülkelere, yatırımcılara Türkiye’ye gelmeyin diyor, yatırımcıları tehdit ediyor, şantaj yapıyor. “İfadelerini kullandı.

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve TÜRKAD Başkanı Avukat Mehmet Sarı ise “Türkiye’nin geçmiş siyaseti, ekonomimize ve istikrarımıza aleni bir şekilde saldıran ve batmasını isteyen bir parti genel başkanı da görmemiştir. Türkiye son 20 yılda IMF’ye olan borcunu ödedi. İktidarın yatırım ve ülkemizi çağ atlatan hamleleri bölgesinde siyasi olarak düzen kuran bir ülke haline geldi.” açıklamalarında bulundu.

 

 

İlgili Yazılar