Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kapadokya’da Kurban Bayramı Tatili için Hazırlıklar Tamamlandı

Kapadokya’da Kurban Bayramı Tatili için Hazırlıklar Tamamlandı

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

673 Konaklama Tesisi Misafirlerini Bekliyor

Kapadokya bölgesinde Kurban Bayramı’na yönelik hazırlıklar tamamlandı. Nevşehir il merkezi ile ilçe, belde ve köylerde bulunan 673 konaklama tesisi, 9 günlük bayram tatilinde misafirlerine hizmet sunmaya hazır.

KAPTİD Başkanı Teyfik Ölmez’den Açıklamalar

Kurban Bayramı’nın yaklaştığını belirten KAPTİD Başkanı Teyfik Ölmez, bölgedeki doluluk oranının yüzde 65 civarında seyrettiğini belirterek, “Haziran ayı içinde beklentilerimizi karşılıyor. Fakat önümüzdeki günlerde 9 günlük bir bayram tatili var. Kapadokya bilindiği üzere alternatifi olmayan bir bölge. Yaz mevsimi nedeniyle deniz mevsimi açılacak ama; Kapadokya yaz da olsa kış da olsa tüm sezonu kucaklayan bir bölge. Burası, misafirlerin dolu dolu bayram tatilini geçirebileceği bir bölge. 9 gün tabii ki uzun bir tatil. İç pazardaki konuklarımızın, Kapadokya bölgesini kısa geçiş noktası olarak kullanabileceklerini tahmin ediyorum” dedi.

Çeşitli Etkinlikler için Alternatifler Sunuluyor

Kapadokya’ya gelecek misafirlerin farklı etkinliklerde bulunabileceğini söyleyen Ölmez, “Balon, safari ve yürüyüş turlarına katılabilir, atlarla vadilerde gezebilirler. Çok alternatif var. 9 günlük tatil ile Kapadokya bölgesinde doluluk oranlarının yüzde 85-90’ların üzerine ulaşabileceğine inanıyorum. Kapadokya hazır, tüm misafirlerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar