Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrailli Antropolog Halper: “İsrail Filistinlileri Yok Etmek İçin Etnik Temizlik Yapıyor”

İsrailli Antropolog Halper: “İsrail Filistinlileri Yok Etmek İçin Etnik Temizlik Yapıyor”

Kalın Haber Kalın Haber - - 1 dk okuma süresi

Halper’in Değerlendirmeleri

İsrailli antropolog Halper, İbn Haldun Üniversitesi’nde düzenlenen “Filistin ve Küresel İlişkilerin Geleceği” konferansında Siyonizmi “yerleşimci sömürgeciliğin bir biçimi” olarak tanımladı.

İsrail’in Yerleşim Politikası

Halper, İsrail’in yasa dışı yerleşimci politikası hakkında bilgiler vererek, 1948’den bu yana yüz binlerce Filistinlinin evinin yıkıldığını ve Gazze’de son dört ayda 300 bin Filistinlinin evinin yıkıldığını aktardı.

Gazze’deki Dram

İsrailli antropolog, Gazze’de yaşananların soykırım olduğunu belirterek uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırdı. Halper, İsrail’in Gazze’ye insani yardımların girmesine izin vermediğini ve Filistin halkının kasıtlı olarak mülteci haline getirildiğini vurguladı.

Filistinlilerin Desteklenmesi Gerekliliği

Halper, gösteriler ve boykotların İsrail’in politikalarına karşı etkili bir direniş gösterme yolunda önemli olduğunu ifade ederek, Filistinlilere uluslararası destek artırılmalıdır.

İsrailli antropolog Halper, İsrail’in Filistinlilere yönelik soykırım politikalarının devam ettiğini ve bunun uluslararası toplum tarafından durdurulması gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar