Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. ‘İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’a resmi ziyaretlerde bulunacak

‘İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır’a resmi ziyaretlerde bulunacak

Kalın Haber Kalın Haber - - 1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dubai’deki Dünya Hükümetler Zirvesi’ne katılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12-13 Şubat 2024 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne ve 14 Şubat 2024 tarihinde ise Mısır’a resmi ziyaretlerde bulunacak. Ziyaret kapsamında, Dubai’de düzenlenecek olan Dünya Hükümetler Zirvesi’ne onur konuğu olarak katılacak.

Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı ve diğer liderlerle ikili görüşmeler yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Hükümetler Zirvesi’nde, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan başta olmak üzere diğer liderlerle ikili görüşmeler gerçekleştirecek. Bu görüşmelerde, Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ikili iş birliği mekanizmalarının canlandırılması konuları ele alınacak.

Kahire ziyaretiyle Türkiye-Mısır ilişkileri ve bölgesel meseleler ele alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mısır ziyaretinde, Türkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve üst düzey ikili iş birliği mekanizmalarının canlandırılması konuları üzerinde durulacak. Görüşmelerde ayrıca, Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan İsrail saldırıları gibi güncel küresel ve bölgesel meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunulması planlanıyor.

İlgili Yazılar