Kalın Haber

İftira oyununu polis bozdu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İftira oyununu polis bozdu

İftira oyununu polis bozdu

- - 2 dk okuma süresi

İntikam amaçlı tuzak kurdu, o tuzak için kendi kızını da kullandı. Üstelik inandırıcı olsun diye kızını bir de darp ettirdi. Ancak verdiği açık polisin dikkatinden kaçmayınca yakayı ele verdi. Suriyeli kadın Sultangazi’de polis merkezine giderek 4 yaşındaki kız çocuğunun kaçırıldığını söyledi.

Aynı kadın bir süre sonra tekrar polis merkezine gelerek çocuğunun kaçırıldığına dair şikayetini tekrarladı. Delil olarak ise cep telefonuna gelen mesaj ve görüntüleri gösterdi. Görüntülerde 4 yaşındaki çocuğun bağlandığı ve darp edildiği anlar vardı. Mesajda ise, 50 bin dolar fidye isteniyordu.

Bilgisine başvurulan kadın, görüntülerde duyduğu sesin daha önceden husumetli olduğu ve eşinin cezaevine girmesine neden olan kişi olduğunu iddia etti. Sorguya alınan kişi ise yaklaşık 6 ay önce kendisi gasp eden kişilerin kendisine iftira attığını söyledi.

Polis ekiplerinin soruşturması devam ederken, 4 yaşındaki kız çocuğu bir vatandaş tarafından yolda bulunarak polis merkezine teslim edildi. Polis ekipleri çocuğun bulunduğu alandaki güvenlik kamera görüntülerini inceledi görüntülerde çocuğun annesinin bir süre önce aynı yerden geçtiği belirlendi.

Şüpheli kadın gözaltına alınırken, 4 yaşındaki kız çocuğu ise pedagog eşliğinde ifadeye alındı. Küçük kız çocuğu, öz abisi ve ablasının kendisini bağlayarak darp ettiğini anlattı. Olayın iç yüzünü ortaya çıkaran İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, çocuğun ağabeyi ile iki ablasını da gözaltına aldı.

Suçlamaları reddeden şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 4 yaşındaki kız çocuğu ise yeniden aileye teslim edildi.

İlgili Yazılar