Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İçişleri Bakanlığı Operasyonlarıyla Çok Sayıda Suç Örgütü Çökertildi

İçişleri Bakanlığı Operasyonlarıyla Çok Sayıda Suç Örgütü Çökertildi

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Binlerce Suç Örgütü Üyesi Yakalandı

İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda, uluslararası, ulusal, bölgesel ve yerel suç örgütlerine büyük darbe vuruldu. Operasyonlar kapsamında elebaşları dahil olmak üzere binlerce suç örgütü üyesi yakalanarak adalete teslim edildi.

Son 6 Ayda 593 Operasyon Gerçekleştirildi

Türkiye genelinde son 6 ay içinde organize suç örgütlerine toplamda 593 operasyon düzenlendi. Bu operasyonlar neticesinde 4 bin 303 şüpheli gözaltına grandbetting alındı. Tutuklama kararı verilen şüphelilerin sayısı 1304 olurken, 876 kişi hakkında adli kontrol kararı uygulandı.

191 Suç Örgütü Çökertildi

Yapılan operasyonlar sonucunda, uluslararası grandbetting giriş düzeyde 4, ulusal düzeyde 25, bölgesel düzeyde 24 ve yerel düzeyde 138 olmak üzere toplamda 191 suç örgütü çökertildi.

Uyuşturucuyla Mücadelede 132 Bin 537 Operasyon

Son 6 ay içinde uyuşturucuyla mücadele kapsamında 132 bin 537 operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda 15 bin 280 şüpheli tutuklandı ve 6 bin 143 kişi hakkında adli kontrol kararı uygulandı.

Öne Çıkan Operasyonlar

İstanbul, Ankara, Adana, Bursa/İnegöl, Tekirdağ ve Muğla’da yapılan operasyonlarda “Daltonlar”, “Gedik ve Görenler”, “Ayhan Bora Kaplan”, “Şirinler (Aksoylar)”, “Terkinler”, “Şahinler”, “Uzuner”, “Bulutlar”, “Pelitler”, “Baygaralar”, “Sarallar” ve “Gemiciler” adlı organize suç örgütlerine yönelik operasyonlar yapıldı. Ayrıca İstanbul merkezli “Yolyemezler” isimli suç örgütüne de operasyon düzenlendi.

Güvenlik güçlerinin titiz çalışmaları sonucunda uluslararası suç örgütlerine yönelik operasyonlar da gerçekleştirildi. İstanbul’da “Leijdekkers”, “Comanchero”, “Kompanio Bello” ve “Balkan Kartelleri” isimli uyuşturucu çetelerine yönelik operasyonlar öne çıktı.

İstanbul merkezli “Anacurlar”, Ankara merkezli “Anka-1” operasyonlarıyla Bursa, Konya ve İzmir’de “Ulus”, “Dümanerler” ile “Kayagürbüz” isimli uyuşturucu çetelerine de başarılı operasyonlar gerçekleştirildi.

İlgili Yazılar