Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Gösteri Dünyasının Sansasyonel İsmi Kanye West, Ozzy Osbourne’u Sinirlendirdi

Gösteri Dünyasının Sansasyonel İsmi Kanye West, Ozzy Osbourne’u Sinirlendirdi

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Ozzy Osbourne, Kanye West’in Müziğini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Gösteri dünyasının sansasyonel ismi Kanye West yine eleştiri oklarının hedefinde. Bu sefer müzik endüstrisinin önde gelen isimlerinden Ozzy Osbourne’u fena halde sinirlendirdi. Osbourne, müziğinin Kanye West tarafından izinsiz kullanıldığını iddia etti.

Black Sabbath Şarkısının İzinsiz Kullanılması Talebi Reddedildi

Ozzy Osbourne, X’te yaptığı bir paylaşımda, Black Sabbath şarkısı War Pigs’in 1983 tarihli canlı versiyonunun bir kısmının Kanye West’in yeni albümünde kullanılması talebini reddettiğini, ancak yine de bu hafta bir partide kullanıldığını duyduğunu belirtti. Osbourne, izni reddetme sebebini ise Kanye West’in Yahudi karşıtı olduğunu ve birçok kişinin anlatılmaz acılarına neden olduğunu yazdı: “Bu adamla hiçbir ilişkiyi istemiyorum!”

West Daha Önce de Black Sabbath’a Saygı Duruşunda Bulunmuştu

Kanye West daha önce de Iron Man şarkısından esinlenerek Hell of a Life’ta Black Sabbath’a saygı duruşunda bulunmuştu. Bu seferki izinsiz kullanım olayı, West ve Osbourne ailesi arasında gerilimi artırdı.

West’in Ortak Projesi Vultures’ın Prömiyeri Gerçekleşti

Bu hafta Chicago’da düzenlenen bir saatlik etkinlikte Kanye West ve Ty Dolla $ign, ortak projeleri Vultures’ın prömiyerini gerçekleştirdi. Albümün başlangıçta aralık ayında çıkması planlanıyordu. Ancak Nicki Minaj ile yapılan bir işbirliğinin Minaj tarafından öne çıkarılmayı reddetmesi planları suya düşürdü.

West’in Özür Dilemesi 2023’te Adolf Hitler İle İlgili Yorumları Nedeniyle Gerçekleşti

Kanye West, 2023’ün sonunda Adolf Hitler’i övmek ve Yahudi karşıtı yorumları nedeniyle özür dilemek zorunda kalmıştı. Sözleri Joe Biden ve İftirayla Mücadele Birliği’nin de tepkisiyle karşılanmış ve pek çok marka ile olan ortaklıkları sona ermişti.

İlgili Yazılar