Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fenerbahçe Deplasman Performansı ile Rekor Peşinde!

Fenerbahçe Deplasman Performansı ile Rekor Peşinde!

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Fenerbahçe Süper Lig’de Misafir Takım Olarak Zirvede

Fenerbahçe, bu sezon Süper Lig’de misafir takım olarak çıktığı 14 maçla galibiyet, kalesini gole kapama ve topladığı puan bakımından zirvede yer alıyor. İsmail Kartal’ın öğrencileri, deplasmanda gösterdikleri performansla dikkat çekiyor.

Rekorlar Ardı Ardına Geliyor

Fenerbahçe, 2020-2021 sezonunda Süper Lig tarihinde en çok deplasman galibiyetine ulaşmıştı. Bu sezon ise 13 galibiyet ve 1 beraberlikle 40 puana ulaşan takım, şimdiden rekor kırmaya hazırlanıyor.

Yeni Rekorlar Kapıda

Fenerbahçe, ligde deplasman galibiyet rekorunu kırmak için adeta nefes kesiyor. Kalan 5 maçlık bölümde 1 galibiyet daha alması durumunda 2020-2021 sezonuna ait rekoru egale edecek. 2 galibiyet daha alması halinde ise tarihte bir sezonda en çok galip geldiği sezonu yaşayacak.

Öte yandan, takımın 7 puan daha toplaması durumunda puan rekorunu egale edeceği, bu sayıyı aşması durumunda ise yeni bir rekora imza atacağı belirtiliyor.

Seri Galibiyet Rekoru da Gelebilir

Fenerbahçe, bir sezonda deplasmanda aldığı seri galibiyetler açısından da rekora koşuyor. Bu sezon Hatayspor galibiyetiyle 8 maçlık seriye ulaşan takım, 9 maçlık rekoru egale etmeye hazırlanıyor.

Trabzonspor ve Fatih Karagümrük deplasmanlarından galibiyetle ayrılması durumunda ise Fenerbahçe, bir sezonda üst üste en fazla galibiyete ulaştığı sezonu yaşayacak.

Deplasman Galibiyet Rekoru Fenerbahçe’nin

Fenerbahçe’nin Süper Lig’de deplasmanda seri galibiyet rekoru 12 maçla kendi adına bulunuyor. Takım, ligin kalan bölümünde üst üste 4 deplasman galibiyeti alması halinde bu rekoru egale edecek.

Eğer Fenerbahçe, ligin son deplasmanında Galatasaray’ı da geçerse, söz konusu rekoru geride bırakacak.

İlgili Yazılar