Kalın Haber

Esenyurt'ta polis bir kadını darbetti
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Esenyurt’ta polis bir kadını darbetti

Esenyurt’ta polis bir kadını darbetti

- - 2 dk okuma süresi

Tartışma yaratan bu görüntüler aralık ayında kaydedildi. Yer İstanbul Esenyurt. Gökçe Yaşar isimli kadın, kısıtlama saatinde aynı sitede oturduğu arkadaşının evinden çıkmış, kendi evine dönüyordu. Bu sırada devriye görevi gören polis ekiplerince durduruldu. Polisler Gökçe Yaşar’a nereye gittiğini sordu, kimlik istedi. İddiaya göre bu sırada kendisine hakaret de edildi. Bunun üzerine yaşar, polislere tepki gösterdi. Ancak aldığı yanıt çok sert oldu. Görevli polislerden biri Gökçe Yaşar’ı yere yatırdı, yumruklayarak dakikalarca darbetti. Diğer polislerse müdahale etmedi, izlemekle yetindi. O anlar sitenin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Gözaltına alınan Gökçe Yaşar, polise mukavemet gerekçesiyle karakola götürüldü. Yüzünde yaralar oluşan kadın, kendi imkanlarıyla gittiği hastaneden darp raporu aldı. İki taraf da birbirinden şikayetçi oldu. Görev yeri değiştirilen darpçı polis memurunun bir süre önce nişanlısının intiharı ile psikolojik sorunlar yaşadığı, FETÖ soruşturması geçirdiği ve 2 ay süreyle görevden uzaklaştırıldığı ortaya çıktı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de konuyla ilgili açıklama yaparak, Gökçe Yaşar’ın bağırarak çevredekileri rahatsız ettiğini uyarıya rağmen polislere direndiğini ve çanta ile saldırdığını belirtti. Olayla ilgili adli kovuşturma devam ediyor.

İlgili Yazılar