DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN %
İstanbul
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ericsson’dan Kurumsal Hizmetlerin Daha Hızlı Sunulabilmesine Olanak Tanıyan Yeni 5G Çözümü: Yerel Paket Ağ Geçidi
  • Kalın Haber
  • Gündem
  • Ericsson’dan Kurumsal Hizmetlerin Daha Hızlı Sunulabilmesine Olanak Tanıyan Yeni 5G Çözümü: Yerel Paket Ağ Geçidi

Ericsson’dan Kurumsal Hizmetlerin Daha Hızlı Sunulabilmesine Olanak Tanıyan Yeni 5G Çözümü: Yerel Paket Ağ Geçidi

ABONE OL
Mart 29, 2022 10:53
Ericsson’dan Kurumsal Hizmetlerin Daha Hızlı Sunulabilmesine Olanak Tanıyan Yeni 5G Çözümü: Yerel Paket Ağ Geçidi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ericsson, entegrasyona hazır “Yerel Paket Ağ Geçidi” (Local Packet Gateway) adlı yeni çözümüyle 5G’nin uç noktalarda yeni kullanım alanlarına imkan sağlayarak, iletişim servis sağlayıcılarının kurumsal hizmetleri daha kolay ve daha hızlı sunabilmelerine olanak tanıyor.
Ericsson’ın yeni çözümü, şirket içinde bulunan ve uç noktalardaki uygulamalar için tasarlanmış ve optimize edilmiş çift modlu veri trafiği sağlıyor.

Yeni Ericsson Yerel Paket Ağ Geçidi, iletişim servis sağlayıcılarına altyapı kurulumu için daha düşük maliyet ve uç noktalar için son derece optimize edilmiş bir yaşam döngüsü sunuyor.

Ericsson, iletişim servis sağlayıcıların yüksek veri bant genişliği ve düşük gecikmeli kullanım durumlarını desteklemek için geliştirdiği Ericsson Yerel Paket Ağ Geçidi (Local Packet Gateway) çözümünü piyasaya sundu. Ericsson’ın hibrit özel ağ segmentlerinde ve şebekenin uç noktalarında yenilikçi fırsatların önünü açan çözümü; donanım, hizmet olarak kapsayıcılar (CaaS), yazılım ve yaşam döngüsü yönetimi gibi uç bilişim uygulamalarının dağıtımını ve yönetimini kolaylaştırıyor.

Optimize edilmiş buluta özel veri trafiği ve hizmet işlevleri, uç noktalarda yeni 5G kullanım alanlarını mümkün kılıyor. Yeni kullanım alanları için hızlı hizmete sunma süresi sağlayan entegre yaşam döngüsü yönetimi sayesinde tek sunuculu düşük ayak izine sahip kompakt bir dağıtım olanağı tanıyor.

 

Ericsson Local Packet Gateway çözümü, çift modlu 5G Core veri trafiğini ve şebeke bölümlemeyi uç noktalara getirerek, iletişim servis sağlayıcılarının ana şebekesindeki veri trafiğinin dağıtımından yerel uygulamalara yönlendirilmesine kadar, hem mobil geniş bant hem de kurumsal kullanım alanlarını mümkün kılıyor. Yeni çözümün kurumsal kullanım alanları olarak ise spor etkinliği uygulamaları, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları, fabrika kalite denetimleri gibi alanlar öne çıkıyor.

Orange Group CTO’su ve Orange Innovation Networks Kıdemli Başkan Yardımcısı Laurent Leboucher konuyla ilgili: “Orange olarak, dünyanın dört bir yanında ihtiyaçlara ve kullanımlara uyum sağlayan şebekeler geliştirmeye devam ediyoruz. Kurumsal müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ilk seçenek Orange’ın genel şebekesinde sanal bir özel ağ oluşturmak. İkinci çözüm ise Orange’ın şebekesinde paylaşılan ekipmanlara, kritik akışlar ve verilere yönelik müşterilerin tesislerinde bulunan özel ekipmanlara dayalı özel bir hibrit şebeke oluşturmak. Yerel Paket Ağ Geçidi dahil olmak üzere, Ericsson’ın bağımsız 5G Core çözümü, bu kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamamıza yardımcı oluyor” dedi.

Ericsson Packet Core Çözümleri Başkanı Monica Zethzon, “Yerel Paket Ağ Geçidi çözümüyle ölçeklendirmeyi kolaylaştıran entegre bir yaşam döngüsü yönetimi kullandık. Uç noktalarda devreye alınması kolay, güçlü ve küçültülmüş bir veri trafiği çözümü sağlayarak iletişim servis sağlayıcılarının kurumsal pazara hitap etmelerini kolaylaştıran önemli bir adım daha attık” diye ekledi.

AnalysysMason Araştırma Direktörü Caroline Chappell, “İletişim servis sağlayıcıları, 5G şebekelerini devreye alma ve ağ dilimleri sunma konusunda esneklik istiyor. Bu nedenle, müşteri tesislerinde kurulumu ve yönetimi hem hızlı hem de kolay olan bir çözüme ihtiyaç duyuyorlar. Ericsson Yerel Paket Ağ Geçidi, yerleşik yaşam döngüsü yönetimi ve kurumsal uç noktalar için optimize edilmiş bir form faktörü dahil olmak üzere, önceden entegre edilmiş cihaz tabanlı çözümüyle hem yönetim açısından hem de hizmetlerin pazara daha hızlı sunulmasını sağlayacak yeni kurumsal kullanım alanları sunuyor” dedi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.