Kalın Haber

Erdoğan'dan 73 ülkeye teşekkür
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Erdoğan’dan 73 ülkeye teşekkür

Erdoğan’dan 73 ülkeye teşekkür

- - 2 dk okuma süresi

73 ülke ve 10 uluslararası organizasyona teşekkür etti. “Bu zorlu süreci en kısa sürede atlatacağız” dedi. Türkiye’de onlarca noktada çıkan orman yangınlarıyla mücadelesini sürdürürken, bazı ülkelerden söndürme uçağı ve ekipman desteği, bazılarından da destek telefonları ve “yardıma hazırız” mesajları geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, o mesajlara sosyal medya hesabından teşekkür etti.

73 ülke bayrakları ve aralarında Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’nin de olduğu 10 uluslararası örgütün amblemlerinin olduğu görseli paylaşımına ekleyen Erdoğan, “Orman yangınlarıyla mücadelemizde desteğini, geçmiş olsun dileklerini, taziyelerini ileten, yardıma hazır olduklarını bildiren, yardım gönderen tüm dost ülke ve organizasyonlara milletim adına teşekkür ediyorum” dedi.

“İnşallah bu zorlu süreci en kısa sürede atlatacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan, Rusya, İspanya, İran, Katar, Hırvatistan ve Ukrayna’nın devlet ve hükümet başkanlarına sundukları dayanışmadan ötürü özel olarak teşekkür etti.

Bu arada Cumhurbaşkanı Ankara’daki mesaisini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Devlet Bilgi Koordinasyon Merkezi’nde sürdürdü. Erdoğan burada gerçekleştirilen orman yangınlarıyla mücadele toplantısına başkanlık etti. Koordinasyon merkezinde sahadan gelen anlık bilgileri takip etti ve merkez çalışanlarıyla bir araya geldi.

 

 

İlgili Yazılar