Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Emmanuel Macron, Eşinin Trans Olduğu İddialarına Yanıt Verdi

Emmanuel Macron, Eşinin Trans Olduğu İddialarına Yanıt Verdi

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Macron, Brigitte Macron’un Trans Olduğu İddialarını Yalanladı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde eşi Brigitte’ın erkek olarak doğduğu söylentileriyle ilgili konuştu. Macron, aşırı sağcı bir internet sitesinde yayınlanan komplo teorisine göre Brigitte Macron’un trans olduğu iddialarının tamamen uydurma ve yalan olduğunu belirtti.

Brigitte Macron, İddialarla İlgili Dava Açma Kararı Almıştı

Brigitte Macron’un trans olduğu ve erkek olarak doğduğu iddiaları, Fransa’nın ‘First Lady’sinin ilk evliliğinden üç çocuğu olduğu gerçeğini gölgelemişti. 70 yaşındaki Brigitte Macron, iddialarla ilgili dava açma kararı almıştı.

Macron, Kadınlara Yönelik Saldırılara Dikkat Çekti

Emmanuel Macron, eşinin trans olduğu iddialarının kadınlara yönelik saldırılardan biri olduğunu belirterek, internette yapılan bu tür iftiraların yaygın olduğunu vurguladı. Fransa lideri, eşiyle özel hayatlarına saygı gösterilmesi gerektiğini savundu.

Brigitte Macron’un Kızının Açıklamaları Dikkat Çekti

Macron’un açıklamaları, Brigitte Macron’un kızı Tiphaine Auziere’nin çiftin evliliğiyle ilgili sözlerinin ardından gelmesiyle dikkat çekti. Auziere, annesinin Macron ile yaşadığı ilişkinin ailesini dağıttığını ve bu durumun kendisini utandırdığını ifade etmişti.

İlgili Yazılar