Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Davraz Kış Sporları Merkezi Hafta Sonu Ziyaretçi Akınına Uğradı

Davraz Kış Sporları Merkezi Hafta Sonu Ziyaretçi Akınına Uğradı

Kalın Haber Kalın Haber - - 3 dk okuma süresi

Vali Baruş: Tesis Daha Modern Hale Getirildi

Türkiye’nin sayılı kayak merkezlerinden biri olan Davraz Kış Sporları Merkezi, hafta sonu Isparta ve çevre illerden gelen ziyaretçilerle dolup taştı. Hava sıcaklığının 15 derece olduğu Davraz’da, günübirlik ziyaretçiler ve kayakseverler keyifli bir gün geçirdi. Ragbi Şampiyonası için bulunduğu Davraz’da faaliyete geçen gondolun, tesisin daha modern bir hale getirildiğini belirten Vali Aydın Baruş, geçen yıl yapılan yürüyen bant sayesinde günübirlik ziyaretçilerin de kızakla kayma keyfi yaşadığını ve bu alanın genişletileceğini belirtti.

Vali Baruş: Ziyaretçi Sayısı Geçen Yıla Göre Düşük

Geçen yıl 250 bin ziyaretçinin geldiği Davraz’a bu yıl kar yağışının geç başlaması nedeniyle ziyaretçi sayısının olumsuz etkilendiğini aktaran Vali Baruş, 16 Şubat’ta açılan kayak sezonu kapsamında şu ana kadar 9 bin araç ve 40 bin ziyaretçi olduğunu belirtti.

Kayakseverlerin Yorumları

Davraz’da paraşüt ile kayak yapan Yavuz Saraçoğlu, bölgenin konumunu ve iklimini övgüyle dile getirerek herkese tavsiye etti. Antalya’dan gelen Ender Emin Özcan, gondol tesisi ile ilgili olarak memnuniyetini dile getirirken, Davraz’a her yıl geldiğini ve kar yağışının artmasını dilediğini belirtti. Ziyaretçilerden Umutcan ise Davraz’ın güney illerine yakınlığını vurgulayarak herkese bu bölgeyi tavsiye etti.

Ziyaretçi Merve Çetinkaya ve Uğurkan Karakiraz’dan Yorumlar

Antalya’dan kış aylarında Davraz’a gelen Merve Çetinkaya, gondolda yaşanan sıra beklemelerinin olumsuzluğuna dikkat çekerek çözüm bulunmasını istedi. 12 yaşındaki Uğurkan Karakiraz ise ailesiyle geldiği Davraz’da profesyonel bir kayakçı olma hayalini paylaştı.

Sağlık Ekipleri ve JAK Timleri 24 Saat Görevde

Davraz’da sağlık ekipleri ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri, kayakseverlerin güvenliğini sağlamak amacıyla 24 saat görev yaparken, acil durumlarda hızla müdahalede bulunuyor.

İlgili Yazılar