Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gündeme İlişkin Açıklamalar

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Yeniden Refah Partisi İle İttifak İhtimali

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. A Haber muhabiri Rüya Akkuş’un Yeniden Refah Partisi’yle ilgili ittifak ihtimali sorusuna, “Yeniden Refah’ın tavrını zaten biliyorsunuz. Milletvekili seçimindeki durumundan şu anda kopmuş durumda. Yerel seçimde kendileri, birçok yerde bizden kopmuş olanlar veya kendi adaylarını gösteriyorlar” cevabını verdi.

Rüya Akkuş’a Tepki

Rüya Akkuş’un “Kürsüde ‘sirk cambazı’ tabirini kullandınız” demesi üzerine Erdoğan, “Ben onların adını anmadım. Rüya kendine gel..” diye tepki gösterdi.

Devlet Bahçeli’den Doğum Günü Hediyesi

Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin gönderdiği doğum günü hediyesiyle ilgili de Erdoğan, “Öncelikle Devlet Bey her zamanki gibi o kibarlığını bir kez daha gösterdi. Yaşımın miktarınca güller gönderildi. Yine kendisine has estetiği olan bir kalem gönderdiğini söylediler. Cumhur İttifakının çalışmasıyla ilgili de birbirimizle tebrikleştik. Yarın da ben Manisa’ya gidiyorum ve bu süreci de en güzel şekilde 31 Mart’a kadar devam ettireceğiz” dedi.

F-16 Açıklaması

Erdoğan, F-16’larla ilgili gelişmelerin sorulması üzerine, “Bizim şu andaki planımız programımız F-35’den öte artık F-16’ya kilitlenmiş durumda. Bize gelen senatörlerle yaptığımız görüşmelerde F-16’larla ilgili ne gibi adımlar atarız onları konuştuk. Bu konu dışında arkadaşlarımızın muhataplarıyla yaptığı görüşmeler de devam ediyor. Konunun takipçisiyiz.”

İlgili Yazılar