DOLAR 18,8393 0.08%
EURO 20,3429 0.09%
ALTIN 1.135,040,60
BITCOIN 433286-1,39%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Cenk Sabuncuoğlu İlişkilerde Doğru İletişim Tekniklerinden Bahsetti
  • Kalın Haber
  • Gündem
  • Cenk Sabuncuoğlu İlişkilerde Doğru İletişim Tekniklerinden Bahsetti

Cenk Sabuncuoğlu İlişkilerde Doğru İletişim Tekniklerinden Bahsetti

ABONE OL
Kasım 19, 2021 08:46
Cenk Sabuncuoğlu İlişkilerde Doğru İletişim Tekniklerinden Bahsetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizin yetiştirdiği en başarılı profesyonel Koç ve mentörlük hizmetlerini yerine getiren Cenk Sabuncuoğlu ilişkilerde doğru iletişim tekniklerine dair açıklamalarda bulundu. Ülkemizdeki en önemli iletişim problemlerinin başında iletişim ve ilişkinin karıştırılarak şahsileştirilmesi olduğunu vurgulayan Cenk Sabuncuoğlu özellikle suçluluk ve özdeğer eksikliğinin iletişimde engel olarak karşımıza çıktığını belirtti.

Evliliğe ilk adım atılan dakikadan itibaren anne babaların ve hatta akrabaların dahi gençlerin ilişkilerinde söz sahibi olmasının son derece olumsuz etkileri olduğunu vurguladı. Flört döneminde birbirleri ile doğru iletişim tekniklerini kullanarak iyi ya da kötü yönleri ile birbirlerini analiz ederel kabul eden gençlerin evlilik sürecinde üçüncü şahısların karışması neticesinde sıkıntılar yaşadığını belirtti. Bu konuda hem anne babaları hem de gençlere önemli sorumluluklar düştüğünü vurguladı. Cenk Sabuncuoğlu evlilik sürecini adım atılan dakikalardan itibaren gençlerin kendilerine üçüncü tarafların etkisi altına girmekten korumaları ve kendi sınırlarını belirleyerek alanlarını oluşturması gerektiğini belirtti. İletişimde önemli olan ikna etmeye değil ifade etmeye çalışmayı öğrenmenin fayda olacağını ekledi.

Öte yandan anne babaların ise çocuklarının kararlarına saygılı bir şekilde yaklaşarak, sahiplenici değil rehber olma idrakiyle dinlemeleri gerektiğini vurguladı. Anne babaların çocuklarının yaşam tarzlarına ve tercihlerine saygılı onlarla doğru mesafeyi koruyan bir iletişim becerisi geliştirmelerini belirtti. Bu yönüyle hem büyüklerin tecrübelerinden yararlanmanın hem de bireysel anlamda karar vermenin daha da kolaylaşacağını anlattı.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.