Kalın Haber

Bir Zamanlar Çukurova Sevda kimdir, kaç yaşında? Nazan Kesal hangi dizilerde oynadı?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Bir Zamanlar Çukurova Sevda kimdir, kaç yaşında? Nazan Kesal hangi dizilerde oynadı?

Bir Zamanlar Çukurova Sevda kimdir, kaç yaşında? Nazan Kesal hangi dizilerde oynadı?

- - 2 dk okuma süresi

ATV’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova’da Sevda karakterine hayat veren Nazan Kesal’ın kim olduğu araştırılıyor. Nazan Kesal dizide ikinci kadın olmanın acısını atamamış bir kadını canlandırmaktadır. Peki ama Bir Zamanlar Çukurova’nın Sevda’sı Nazan Kesal kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova Sevda kimdir?

Sevda Çağlayan, bir zamanlar güzelliği ve zarafetiyle akıllarda yer etmiş, unutulmaz bir yıldız… İstanbul’da başlayan sahne hayatına, imkansız bir aşk uğruna veda etmiş. Sevdası kaderi olmuş, Adnan Yaman’la yaşadığı aşk için, sahip olduklarından vazgeçmiş bir kadın. Sevda ikinci kadın olmanın acısını hiç atamamış içinden. Demir’in Sevda’nın hayatına girmesi; Çukurova’ya yeni bir ses getirecek. Hem Sevda’nın kaderi hem de konaktaki tüm dengeler değişecek. Sevda Çağlayan; Çukurova’da yeni bir hayat kurabilecek, kaderini baştan yazabilecek mi?

Nazan Kesal kimdir?

Nazan (Kırılmış) Kesal 28 Mart 1969 tarihinde Manisa’da doğmuştur, 50 yaşındadır. Nazan Kesal, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro ve film yönetmenidir. İlköğretim ve liseyi Manisa’da tamamlamasının ardından yüksek öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümünde 1991 yılında bitirdi.

Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşen Nazan Kesal, Tv dizileri, sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. 1996 – 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. 2004 başında Bursa Devlet Tiyarosu’na atanan sanatçı, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi gibi özel topluluklarda da çalıştı. Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümünde master yapmıştır.

 

İlgili Yazılar