Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Ataşehir Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi’nde Yeni Müfredat Tanıtıldı

Ataşehir Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi’nde Yeni Müfredat Tanıtıldı

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Yeni Öğretim Programı 2024-2025 Yılında Uygulanmaya Başlanacak

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” tanıtım toplantısında konuşan Tekin, yeni öğretim programının “Köklerden Geleceğe” düsturuyla hazırlandığını ve 2024-2025 eğitim öğretim yılında kademeli olarak uygulanmaya başlanacağını duyurdu.

Müfredat Revizyon Süreci Başlatıldı

Tekin, dünya genelindeki eğitim trendlerine atıfta bulunarak, Türkiye’nin de müfredatlarını güncelleme ihtiyacı hissettiğini belirtti. 2023 yılında başlatılan bu proje kapsamında, 10 yıl öncesine dayanan bir sürecin devamı niteliğinde müfredatların revize edildiğini açıkladı.

Akademisyenler ve Öğretmenlerle Ortak Çalışma

Toplamda 1100 kişilik bir ekip ile hazırlanan yeni müfredatın, akademisyenlerden ve öğretmenlerden oluşan geniş bir katılımcı grubuyla şekillendiğini vurgulayan Tekin, sürecin şeffaf bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti.

Müfredatın İçeriği ve Hedefleri

Yeni programın amacının öğrencilerin anlama ve anlatma becerilerini geliştirmek olduğunu belirten Tekin, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı derslerini sanat odaklı bir yaklaşımla yeniden şekillendirdiklerini aktardı.

Eleştirilere Yanıt

Programlarla ilgili yöneltilen eleştirilere karşılık Tekin, öğrencilerin çağın gereksinimlerine uygun şekilde yetişmelerini hedeflediklerini söyleyerek, eleştirilere karşı kararlı olduklarını ifade etti.

İlgili Yazılar