Kalın Haber

Artık mavi yaka tercih edilmiyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Artık mavi yaka tercih edilmiyor

Artık mavi yaka tercih edilmiyor

- - 1 dk okuma süresi

“Yeni nesil, sanayi kesiminde çalışmayı tercih etmiyor. Gençlerimiz ne yazık ki mavi yaka işlere yeterince talip değiller. Sanayiyi yeni nesil için trend meslek yapmalıyız.” Açıklama İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç’ten geldi. Avdagiç, sanayicilerin ara eleman ihtiyacı ve üretim arasında yakın gelecekte sorun olabilecek bir açmazla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Avdagiç, salgın döneminde sanayinin ne kadar önemli olduğunun ortaya çıktığını vurguladı. “Sanayideki hamlemizi kalıcı hale getirmemiz, istikrarlı bir iş gücü kaynağı ile mümkün. Yeni bir iş gücü yapılanması için yeni bir rota oluşturmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Gençlere çağrıda bulunan Avdagiç, “gençlerimiz, sanayide kariyer kazancını ve geleceklerini mesleki eğitimle kazanma fırsatını kaçırmamalı. İTO olarak hamilik projemizle bizler mesleki eğitimin tam destekçiyiz.” dedi. “Öğrencilerin iş dünyasıyla iç içe bir eğitim almaları için çalışıyoruz. Okul ve sanayi arasında güçlü bir bağ kuruyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

İlgili Yazılar