Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Antalya’da Tribün Çökmesi: 3 Kişi Yaralandı

Antalya’da Tribün Çökmesi: 3 Kişi Yaralandı

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Maç İzleyen Çocuklar Tribünde Yaralandı

Antalya’da yerel U-11 liginde mücadele eden çocuklarının maçını izlemeye gelen Mehmet Güneş, Tunahan Sert ve Gökhan Bardakçılar, oturdukları tribünün tahta plakasının çökmesi sonucu üç metreden düşerek yaralandı.

Olayın Gerçekleştiği Yer ve Zaman

Olay, saat 13.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Konuksever Mahallesi’ndeki Üsteğmen Oğuz Kağan Usta Stadyumu’nda meydana geldi. Stadyumda extrabet Antalya Şimşek ve Akdenizspor’un U-11 maçını izlemeye gelen taraftarlar, tribünde otururken kaza yaşandı.

Yaralılar Hastaneye Kaldırıldı

Yaralanan Mehmet Güneş, Tunahan Sert ve Gökhan Bardakçılar, sağlık ekiplerinin müdahalesi sonrası hastaneye kaldırıldı. Olay sonrasında Akdenizspor Kulübü Başkanı Fevzi Uygun, “Tahtanın bir anda kalktığını gördüklerini” belirterek durumu aktardı.

“Ben bir extrabet giriş kişi zannettim ama 3’ü birden düştü. Ambulans çağırdık, ikisi aşağıda yatıyordu. Velilerin biri ayaklandı fakat ikisinin durumu ciddi. Yıllardır yapılmıyor, açıklık var. Burası devamlı maç oynanan yer. Böyle bir şey olacağı belliydi” şeklinde konuşan Uygun, güvenlik önlemlerine dikkat çekti.

Şikayetler Dikkate Alınmamış

Yaralananların arkadaşı Ozan Erbil extrabet twitter ise “3 arkadaş tribünde otururken, bakımsızlık nedeniyle düştüler. Geçen hafta şikayet ettik ve çözüm bulunmadı. Hala çoluk çocuk platformların üzerinde geziniyor” diyerek yaşanan ihmal ve tehlikeye dikkat çekti.

İlgili Yazılar