Kalın Haber

Altındağ'daki olaylarda yararlanan İbrahim ve ailesi CNN TÜRK'e konuştu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Altındağ’daki olaylarda yararlanan İbrahim ve ailesi CNN TÜRK’e konuştu

Altındağ’daki olaylarda yararlanan İbrahim ve ailesi CNN TÜRK’e konuştu

- - 2 dk okuma süresi

Başından akan kanlar yok ama gözlerinde hala aynı korku. Savaştaki ülkesinden uzakta 4 yıldır sığındığı ülkede belki de ilk büyük korkusu.

Altındağ’da yabancı uyruklu vatandaşlarla çıkan bıçaklı kavga Emirhan Yalçın’ın ölümüyle sonuçlanmış, sonra da Örnek Mahallesinde Suriyelilerin evleri, işyerleri, arabaları hedef alınmıştı. Olaylar sırasında Suriye’nin Deyrizor kentinden 4 yıl önce Türkiye’ye gelen 6 yaşındaki İbrahim, başına aldığı taş darbesiyle yaralanmıştı. Herkes İbrahim’i o fotoğrafıyla tanıdı. Hastaneye götürülen İbrahim’in tedavisi tamamlandı ama korku hala sürüyor. O nedenle evlerinde değil, başka adresteler. Yani ikinci gurbetteler.

O GECE NELER YAŞADILAR?

Suriye’den savaştan kaçan İbrahim’in babası, ismini ve yüzünü saklı tutmak istedi. Ankara’da mobilya imalatında çalışan baba o geceyi şu sözlerle anlattı:

“Cenaze evi yakınımızdaydı. Evimize taşlar gelince uzaktaki akrabamızın evine gitmek istedik. Bizi gördüler, arabaya taş attılar. Öleceğimizi sandık. Önce cam kırıldı, sonra İbrahim’in başına taş geldi.”

“HATIRLADIĞIMDA ÇOK KORKUYORUM”

İbrahim de o arada yaralandı. Başına 7 dikiş atıldı. Yaraları iyileşiyor ama İbrahim mahalleye dönmek istemiyor. “Bana vursunlar istemiyorum, hatırladığım zaman çok korkuyorum” diyor.

SURİYELİ BABADAN POLİSE TEŞEKKÜR

İbrahim’in babasının da bir mesajı vardı. “Polise teşekkür ediyorum. Bir Suriyeli yanlış yaptıysa herkes yanlış değil. Yanlışı sadece o kişi yaptı. Birçok Türk geldi, iyi olup olmadığımızı sordu. Onlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İlgili Yazılar