Kalın Haber

Alevler fabrikaya dayandı! İşçiler ellerinde yangın söndürme tüpleriyle bekledi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Alevler fabrikaya dayandı! İşçiler ellerinde yangın söndürme tüpleriyle bekledi

Alevler fabrikaya dayandı! İşçiler ellerinde yangın söndürme tüpleriyle bekledi

- - 2 dk okuma süresi

Bozburun Mahallesindeki fabrikaların bulunduğu bölgede saat 16.00 sıralarında anız yangını başladı. Alevler rüzgarın da etkisiyle geniş alana yayıldı. Alevler, Ahmet Nazif Zorlu Sanayi Sitesindeki fabrikalara kadar dayandı.

Alevler bir tekstil fabrikasının bahçesine sıçrarken, çalışanlar da tekstil ürünlerini kurtarmaya çalıştı. İşçiler hortumla su sıkıp, yangın söndürme tüpleriyle alevlere müdahale etmeye çalıştı.

60df4b99b57f1518a41cd281

Yangına Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 2 helikopterle havadan müdahale edilirken, karadan ise arazözler ve Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının yaklaşık 50 aracıyla müdahale edildi.

İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına almaya çalışırken, fabrika sahipleri ve işçiler de alevler sıçraması ihtimali üzerine bina çevrelerinde yangın söndürme tüpleri ve hortumlarla bekledi. Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle yangın saat 19.00 sıralarında kontrol altına alınarak söndürüldü.

60df4b98b57f1518a41cd27d

Öte yandan, alevlerin bir fabrikaya dayanma anı ise güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde; alevlerin birden rüzgarın etkisiyle fabrikaya gelmesi, büyümesi ve işçilerin kaçma anları yer aldı.

İlgili Yazılar