Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbulspor’u Ziyaret Etti

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İstanbulspor’u Ziyaret Etti

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Murat Kurum, İstanbulspor Kulübü ile Görüştü

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Kurum’un Açıklamaları

Murat Kurum, İstanbulspor’un 1926 yılında kurulduğunu ve sarı ile siyah renklere sahip olduğunu belirterek, renklerin önemli bir hikayesi olduğunu vurguladı. Sporun kardeşliğini, dostluğunu ve vatan sevgisini İstanbulspor’un renklerinde gördüklerini ifade etti.

Kurum şunları söyledi: “Çanakkale Savaşları’nda ülkemiz için şehitler verdiğimiz o hatıraları yaşatmak adına kulübümüzün renklerinin sarı siyah olması anlamlı. Sporun kardeşlik ve barış hukukunu yaygınlaştırmak istiyoruz.”

İstanbul’un Spor Vizyonu

Murat Kurum, İstanbul’un her mahallesinde spor tesislerinin sayısını artırarak gençlerin ve ailelerin spor yapabileceği ortamlar oluşturacaklarını dile getirdi. Ayrıca, İstanbul’un sporun başkenti olması ve olimpiyat şehri altyapısını kazanması hedeflendiğini söyledi.

Kurum şunları ekledi: “İstanbul’un her yerinde sporun yaygınlaşması için amatör spor kulüpleriyle iç içe olacağız, kulüplere maddi ve manevi destek sağlayacağız.”

İstanbulspor’a Destek

Kurum, İstanbulspor’un vakıf olduğunu ve gençlerin yetişebilmesi için kaynaklarını spor için harcadığını vurgulayarak, kulüplerin sahalarının bakımlarını üstleneceklerini belirtti.

Kurum’un ifadelerine göre: “Güçlü kulüplerle Türk sporunu daha da yukarılara taşıyacak, başarılarıyla Türkiye’yi gururlandıracak gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

İlgili Yazılar