Kalın Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Afrika Kalkınma Forumu’nda Afrika’dan Yüksek Düzeyli Katılım

Afrika Kalkınma Forumu’nda Afrika’dan Yüksek Düzeyli Katılım

Kalın Haber Kalın Haber - - 2 dk okuma süresi

Afrika’nın Önde Gelen Liderleri ADF’de Buluştu

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre, 1-3 Mart tarihlerinde düzenlenen Afrika Kalkınma Forumu’na (ADF), Afrika kıtasından 7 devlet başkanı, 2 başbakan ve 25 dışişleri bakanının katıldığı açıklandı.

Devlet Başkanları ve Başbakanlar Arasında Kimler Vardı?

Cibuti Devlet Başkanı İsmail Ömer Guelleh, Esvatini Kralı 3. Mswati, Gine Bissau Devlet Başkanı Umaro Sissoco Embalo, Orta Afrika Cumhuriyeti (OAC) Devlet Başkanı Faustin Archange Tuadera, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Kongo Demokratik Cumhuriyeti Devlet Başkanı Felix Tshisekedi ve Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina gibi isimler ADF’ye katılan devlet başkanları arasındaydı.

Burundi Başbakanı Gervais Ndirakobuca ve Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe de ADF’ye katılanlar arasındaydı.

Dışişleri Bakanlarından Kimler Katıldı?

Karamoko Jean Marie Traore, Mahmud Ali Yusuf, Mahamat Saleh Annadif, Pholile Shakantu, Regis Onanga Ndiaye, Mamadou Tangara, Carlos Pinto Pereira, Naledi Pandor, James Pitia Morgan, Lejeune Mbella Mbella, Christophe Lutundula Apala ve Rafaravavitafika Rasata gibi pek çok ülkenin dışişleri bakanı da ADF’ye katılanlar arasındaydı.

Nancy Tembo, Abdoulaye Diop, Samih Şukri, Veronica Nataniel Macamo Dlhovo, Peya Mushelenga, Sylvie Baipo Temon, Vincent Biruta, Ismaila Madior Fall, Ali Omar Balad, Ali Al-Sadiq Ali, Robert Dussey, Odongo Jeje Abubakher ve Frederic M. Shava da katılımcılar arasındaydı.

Toplamda Kimler Katıldı?

Afrika’dan, 25 dışişleri bakanı haricinde, 3 bakan, 2 meclis başkanı, 3 uluslararası teşkilat başkanı ve 3 uluslararası teşkilat yüksek düzeyli temsilcisinin de ADF’de bulunduğu belirtildi.

İlgili Yazılar